P320HVN03.1 LCD Display Digital Signage Antireflection 1920x1080 LCD Panel\
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : AUO
Model Number : P320HVN03.1
Place of Origin : China
MOQ : 2 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model P/N : P320HVN03.1
Diagonal Size : 32.0"
Resolution : 1920(RGB)×1080, FHD 69PPI
Active Area : 698.4(W)×392.85(H) mm
Bezel Opening : 703.4(W)×397.9(H) mm
Outline Dim. : 719.2(H)×413.7(V) ×28.6(D) mm
Treatment : Hard coating, Antireflection
Luminance : 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 3000:1 (Typ.) (TM)
Designed For : Digital Signage / Outdoor High Brightness
Contact Now
32.0 inch resolution 1920x1080 LCD Panel P320HVN03.1 lcd display Digital Signage
P320HVN03.1 Product details :
AUO LCD Screen P320HVN03.1
Panel Brand AUO
Model P/N P320HVN03.1
Diagonal Size 32.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Outline(mm) 719.2 × 413.7 × 28.6 (H×V×D)
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 8 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 99% sRGB
Backlight WLED , 60K hours , With LED Driver
Mass 4.92Kgs (Typ.)
Used for Digital Signage / Outdoor High Brightness
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins Connector
Voltage Supply 12.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C