LD650EQJ-SPA4 65.0 inch 3840*2160 Lcd Panel
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : LG
Model Number : LD650EQJ-SPA4
Place of Origin : China
MOQ : 2 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : LD650EQJ-SPA4
Diagonal Size : 65"
Panel Type : a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution : 3840(RGB)×2160, UHD 68PPI
Pixel Format : RGB Vertical Stripe
Active Area : 1428.48(W)×803.52(H) mm
Support Color : 1.07B 68%NTSC
Light Source : No B/L
Application : Digital Signage、Interactive Whiteboard
Frequency : 60Hz
Contact Now
LD650EQJ-SPA4 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LD650EQJ-SPA4
Diagonal Size 65"
Bezel Opening -
Outline Size 1440.3(W)×817.9(H)×1.2(D) mm
Surface Antiglare (Haze 28%), Hard coating (2H)
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 1100:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10)
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 8/10 (Typ.)(Tr/Td)
Glass Depth -
Transmissivity 5.49% (Typ.)(with Polarizer)
Display Colors 1.07B 68%NTSC
Lamp Type No B/L
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Driver IC COF Built-in 12 source chips
Panel Weight 3.18/3.50Kgs (Typ./Max.)
Signal Interface EPI, 136 pinsConnector
Input Voltage 12.0V (Typ.)(VLCD)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LD650EQJ-SPA4 LCD Panel Shipping and Package :
LD650EQJ-SPA4 LCD Display Shipping Terms:
Accurate Address Information:
Secure and Tracked Shipments:
Efficient DHL Shipping:
Additional Charges for Remote Regions:
LD650EQJ-SPA4 LCD Display TAX&VAT Policy:
Customs Delays:
Customer Responsibility for Import Charges:
Shipping Charges Exclusion:
LD650EQJ-SPA4 LCD Display Return & Refund Policy:
Generous 30-Day Return Window:
Buyer Responsibility for Return Shipping:
Defective Items and Swift Replacements:
Open Communication for Questions:
LD650EQJ-SPA4 LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of LD650EQJ-SPA4 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How can I trace my order of LD650EQJ-SPA4 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LD650EQJ-SPA4 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Wholesale LD650EQJ-SPA4 65.0 inch 3840*2160 Lcd Panel from china suppliers
LD650EQJ-SPA4 65.0 inch 3840*2160 Lcd Panel Images