15.4 inch 1280*800 B154EW04 V1 lcd screen display
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : AUO
Model Number : B154EW04 V1
Place of Origin : China
MOQ : 10pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : B154EW04 V1
Resolution : 1280(RGB)×800, WXGA, 98PPI
Active Area : 331.2 × 207 mm (H×V)
Number of colors : 262K
Contrast Ratio : 400:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle : 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
responding speed : 25 (Typ.)(Tr+Tf) ms
refresh rate : 60Hz
Contact Now
B154EW04 V1 LCD Panel Product details :
AUO LCD Screen B154EW04 V1
Panel Brand AUO
Panel Model B154EW04 V1
screen size 15.4inches
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel configuration RGB vertical bars
Display size 331.2 × 207 mm (H×V)
Brightness (cd/m²) 160 cd/m² (Typ.)
display mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors 262K
Backlight type 1 pcs CCFL
refresh rate 60Hz
signal system LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins , terminal
B154EW04 V1 LCD Screen , Please note the following important instructions:
These guidelines aim to ensure the optimal performance and longevity of your B154EW04 V1 LCD screen.
B154EW04 V1 LCD Panel Shipping and Package :
B154EW04 V1 LCD Screen Packing Instructions:
B154EW04 V1 LCD Screen Delivery & Customs Service :
B154EW04 V1 LCD Panel FAQ :
Q: If I place order now,when will you ship the goods of B154EW04 V1?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How can I trace my order of B154EW04 V1?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of B154EW04 V1?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Wholesale 15.4 inch 1280*800 B154EW04 V1 lcd screen display from china suppliers
15.4 inch 1280*800 B154EW04 V1 lcd screen display Images