21.3 Inch 1600*1200 TFT LCD Screen Panel G213UAN01.0 Medical Tft Display
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : AUO
Model Number : G213UAN01.0
Place of Origin : China
MOQ : 2 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : G213UAN01.0
Diagonal Size : 21.3"
Resolution : 1600(RGB)×1200, UXGA 94PPI
Active Area : 432(W)×324(H) mm
Bezel Opening : 436(W)×328(H) mm
Outline Size : 456(W)×349.5(H) mm
Brightness : 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 1800:1 (Typ.) (TM)
Weight : 2.30Kgs (Typ.)
Application : Industrial / Medical Imaging
Contact Now
21.3 Inch 1600*1200 LCD Panel TFT 16.7M Color G213UAN01.0 For Medical Imaging
G213UAN01.0 Product details :
AUO LCD Screen G213UAN01.0
Brand AUO
Model P/N G213UAN01.0
Diagonal Size 21.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 432(W)×324(H) mm
Bezel Opening 436(W)×328(H) mm
Surface Antiglare
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 8/8 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M 100% sRGB
Lamp Type 13S6P WLED , 50K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight 2.30Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C