15.0 Inch G150XTN04.0 WLED LCD Screen Display Panel 1024*768 Module
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : AUO
Model Number : G150XTN04.0
Place of Origin : China
MOQ : 2 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : G150XTN04.0
Diagonal Size : 15.0"
Resolution : 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Display size : 304.128(W)×228.096(H) mm
Outline Dim. : 326 × 252 × 11 mm (H×V×D)
Brightness : 400 cd/m² (Typ.)
Support Color : 262K/16.2M , 72% NTSC
Response Time : 8/4 (Typ.)(Tr/Td) ms
Viewing Angle : 70/70/65/60 (Typ.) (CR≥10)
Designed For : Industrial
Contact Now
15.0 inch G150XTN04.0 display module WLED 1024*768 lcd panel
G150XTN04.0 Product details :
AUO LCD SCREEN G150XTN04.0
Panel Brand AUO
Panel Model G150XTN04.0
Panel Size 15.0 inches
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 304.128 × 228.096 mm (H×V)
Bezel Opening 307.10 × 231.1 mm (H×V)
Outline Size 326 × 252 × 11 mm (H×V×D)
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 400 (Typ.)
Contrast Ratio 700 : 1 (Typ.) [Transmission]
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Display Colors 262K/16.2M , 72% NTSC
Lamp Type WLED , 30K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Designed For Industrial
Panel Weight 860g
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , terminal, 20 pins
Input Voltage 3.3V (Typ.)
G150XTN04.0 Helpful Information:
We provide a wide variety of LCD screens, touch screens, inverters and other accessories.
Please confirm it with us before buying if you need 100% new products only.